به شبهای قدر نزدیک شدیم و لازم دونستیم تاچگونگی به درک واصل شدن علی بن البیطالب(علی سگ کش)امام اول شیعیان عنوان کنیم!

منتشرشده: 17 ژوئیه 2014 در بدون شرح

Presentation1cde
بازهم روزهاي ضربت خوردن! علي بن ابيطالب امام اول شيعيان كه نزد مسلمانان سني كه 90% پيروان محمد را تشكيل ميدهند، خليفه چهارم محمد است فرا رسيد. در حالیکه تقریبا بیش از 90% مسلمانان جهان در این روزها و شبها زندگی عادی خودشون رو می گذرونند شيعيان عزیز! در اين روزها و شبها سياه مي پوشند و اشك مي ريزند و به سر و كله خود ميزنند. باری، در این جستار چگونگی کشته شدن علی بن ابیطالب را از معتبرترین کتابهای تاریخ نویسان مسلمان نقل خواهیم کرد تا ببینیم کتابهای تاریخ در مورد چگونگی کشته شدن علی چه میگویند.

مردميكه در زمان معاويه و علي و عمروعاص بسر مي بردند اين سه نفر را آشوبگر و برهم زننده اسايش همگان شناختند و در نشستي پنهاني هم راي شدند كه هر سه تن انانرا در يك زمان بكشند تا اسايش و ارامش از دست رفته به مردم برگردد.(1) براي كشتن اين سه تن، شب نوزدهم ماه رمضان پيشبيني شده بود. سه تن از تيره هاي گوناگون هريك خواستار كشتن يكي از اين سه گرديدند :

1 . عبدالرحمان پسر ملجم مرادي خواستار كشتن علي گرديد.
2. دادويه (DADOYE) به اوازه عمربن بكر خواستار كشتن عمروعاص شد.
3. حجاج پسر عبدالله به اوازه « برك » خواستار كشتن معاويه گرديد.

اين سه تن پس از هم سوگند شدن و پيمان بستن به جايي كه علي و معاويه و عمروعاص بودند روانه شدند : پسر ملجم به كوفه رفت كه علي در انجا بود. / دادويه به مصر رفت كه عمروعاص در انجا بسر ميبرد. / حجاج به شام رفت كه جايگاه معاويه بود.

در اين دستوربري تنها پسر ملجم توانست پيمانش را پايان برد زيرا با شمشير زهرالود خود علي را تا پيشاني شكافت و او را در خونش غوته ور ساخت.(2) علي اين چهارمين رهبر اسلامي بود كه اينچنين كشته مي شد. عمروعاص از بخت بيدارش ان شب به مزكت(مسجد) نرفت و به جاي خود خارجه پسر حبيبه قاضي مصري را فرستاد كه وي بجاي عمروعاص كشته شد. زيرا كشنده، عمروعاص را نميشناخت و خارجه را بجاي او گرفت كه نماز بجاي مي اورد.او پس از اينكه پي برد نتوانسته عمروعاص را بكشد چنان ازرده شد كه هايهاي گريست.(3) حجاج نيز در كشتن معاويه دست پاچه شد و نتوانست ضربه كاري و كشنده را بر او فرود اورد و تنها وي را زخمي كرد كه زخمهاي معاويه را توانستند درمان نمايند و او را از مرگ برهانند.

با نگاهي به كشته شدن خارجه بجاي عمروعاص روشن ميشود كه مردم با چهره تباه كنندگان زندگي خود نااشنا بودند و تنها كارهاي ناهنجار انان بود كه مردم را به دشمني و نابوديشان واميداشت. پس از كشته شدن علي سرايندگان تازي، ستايشنامه هاي فراواني در بزرگداشت پسر ملجم سرودند كه از فراز ستايش ابن ملجم « عمران بن حطان رقاشي » سراينده نامدار عرب كه سروده اش چنين است :

« يا ضربته من تقي ماارادبها الاليبغ من ذي العرش رضوانا اني لا ذكره يوما فاحسنه او في البرية عندالله ميزانا » (4)
«چه ضربتی بود از مردی پرهیزکار که می‌خواست بوسیله آن رضایت خداوند را جلب کند هروقت او را بیاد می آورم پندارم که کفه عمل او بنزد خدا از همه مردم سنگینتر است».

زمانيكه ام كلثوم دختر علي و حسن پسرش از پسر ملجم مي پرسند بگو چرا اميرالمومنين را كشتي؟ وي بي باكانه پاسخ ميدهد كه من « اميرالمومنين را نكشته ام، من پدر شما را كشته ام. من با خدا عهد كردم و بر ذمت نهادم كه پدر تو را بقتل برسانم و لاجرم بعهد خويش وفا نمودم. اكنون اگر ميخواهي مرا امان ده تا بجانب شام روم و معاويه را بقتل برسانم و بنزد تو برگردم، انگاه خواهي مرا ميكشي، خواهي مرا مي بخشي. حسن گفت هيهات اب نياشامي تا كشته شوي.» (5)

پي بردن به ريشه سخن پسر ملجم درباره علي دشوار نيست، زيرا او ميدانست كه علي را هيچكس « مومن و اميرالمومنين » نميشناسد. اگر در اين رويداد علي بجاي عمروعاص و معاويه سالم جان بدر ميبرد آيا شیعیان عزیز هزار تا معجزه سرهم نميكردند كه الله خانه زاد كعبه! را نجات داده است؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s