آیا یک خالق دانا و آگاه به نام الله باید تناقض گویی پیشه کند؟

منتشرشده: 13 مه 2014 در بدون شرح

Presentation1;p0
اگر پاسخ پرسش بالا » نه « است و از دید هر انسان خِردگرا هم باید چنین باشد، پس چگونه است که در بسیاری از آیات در تازی نامه (قرآن) الله به این عمل تناقض گویی دست میزند!؟

بعنوان نمونه در آیه 6 از سوره بقره الله به پیامبرش، محمّد یا محمّد از زبان الله ساخته فکرش ( چون این دو در اصل یکی هستند.) میگوید که هر چه تلاش کنی این کافران و دگراندیشان به من و تو ایمان نمی آورند.
» اى پيامبر ، اين کافران برايشان يکسان است ، چه هشدارشان دهى يا هشدارشان ندهى ، ايمان نمى آورند. « بقره، 6.

سپس در آیه بعد( 7، سوره بقره) همین الله اعلام میکند که او بر دل ها و گوشهای این کافران مهر زده است، پس قدرت درک و فهم را برای هدایت شدن عملا ندارند!

» الله بر دل ها و گوش هايشان مهر نهاده است ، زيرا بر ديدگانشان پرده اى بوده است پس نه خود مى توانند حق را درک کنند و نه با هدايت ديگران به راه مى آيند ، و براى آنان عذابى بزرگ خواهد بود. « بقره، 7.

بعد خود الله در آیه 10 از سوره بقره ادامه میدهد، او میدانسته این کافران از قبل بیماری شک و تردید داشته اند و او هم بر این بیماری آنها افزوده است! یعنی تائید میکند که آنچه در آیه 6 به پیامبرش گفته بیهوده و بی ارزش بوده و عملا دلیلی برای گفتن این آیه نبوده است!

» در دل هايشان بيمارى شک و ترديد نهفته بود ; از اين روى به نفاق خو گرفتند ، و خدا به کيفر آن بر بيماريشان افزود . و براى آنان به سبب اين که دروغ مى گفتند ، عذابى دردناک خواهد بود. «

بنابراین الله میدانسته که این کافران طبق گفته و اطلاع قبلی خودش به بیماری شک و تردید یا همان بی ایمانی مبتلا هستند! چون خود او در دلها و گوشهایشان از قبل مهر این بیماری را زده است! پس چه دلیلی دارد که به محمد بگوید، برو و آنها را هدایت کن و بعد هم بگوید، هر کاری که تو انجام دهی این کافران ایمان نخواهند آورد!؟
آیا الله بعنوان یک پزشک دانا و آگاه باید در پی درمان بندگان بیمار نیازمند درمان باشد و یا بر عکس با انجام روش هایی بر شدت بیماری آنان بیفزاید؟
پرسش مهم بعدی این است که اگر الله خود از پیش باعث و بانی تمام این نافرمانی های کافران شده است و بر دلها و گوش هایشان مهر بی ایمانی زده است، چرا باید این کافران و یا دگراندیشان را مقصر و مسئول اعمالشان قلمداد کرده و آنان را به عذاب الهی تهدید نماید!؟

آیا چنین اللهی با چنین درجه ای از دوگانه گوئی در گفتار و روش هدایتی خود، میتواند خالق واقعی جهان هستی و خِردگرایی باشد؟

آیا همین سه آیه برای رد کردن این الله که اینچنین تناقض گو و خودزن است و در واقع نمایند خیالی یک انسان زمینی است، کافی نیست و نخواهد بود!؟
در هر برگه و آیه های این تازی نامه پرسش های بیشماری برای بیدار شدن نهفته است فقط باید با دقت این کتاب را خواند تا به حقیقت زمینی بودن این نوشته ها پی برد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s