آیا الله خدای مسلمانان «علیم» و یا «عالم» به معنی دانا و دانشمند است!

منتشرشده: 19 نوامبر 2013 در بدون شرح

9093_536122259757145_706732896_n
یکی از نود و نه نامی که کتاب قرآن و احادیث اسلامی برای الله ویژگی داده اند، «علیم» و یا «عالم» به معنی دانا و دانشمند است. در بیشتر مواردی که در قرآن نام الله به میان امده، معمولا با صفت عالم، دانا و اگاه همراه بوده و بویژه قران به کرات از دانش و اگاهی الله سخن رانده است. برای نمونه مدلول ایه 255 سوره بقره و آیه 26 و 7 سوره مجادله چنین میگویند :

«…. قلمرو علم الله از اسمان و زمین هم فراتر میرود….» 255

«..الله به تمام اسرار غیبی اسمان و زمین احاطه دارد..» 26

« آیا نمیدانی انچکه در اسمانها و زمین است(الله) بر ان اگاهی دارد. هیچ رازی را سه کس با یکدیگر نگویند مگر اینکه (الله) چهارمین انها باشد و نه پنج تن، مگر انکه (الله) ششمین انها باشد، نه کم و بیش، هرجا که باشند (الله) با ایشان است.»7

بر پایه ایه های بالا و همچنین سایر ایه های کتاب قران، میتوان به یقین گفت که کتاب قران باور دارد، الله بر انچه که در زمین و اسمانها روی داده و یا انچه که در حال و اینده در زمین میگذرد اگاه و با خبر است. ولی با وجود دانش مطلق و بی حد و اندازه و نامحدودی که کتاب قران به الله نسبت میدهد، مواردی در قران وجود دارد که نشان میدهد، دانش الله اکتسابی است و نه ذاتی، یعنی اینکه الله از پیش بعضی چیزها را نمیدانسته و بعدها ان اگاهی را یا بوسیله ازمایش کردن و یا دیگر کارها بدست اورده است. ایه های زیر نشانگر این موضوع هستند :

سوره آل عمران آیه 42 : آيا مي پنداريد که به بهشت خواهيد رفت و حال آنکه هنوز براي خدا معلوم نشده است که از ميان شما چه کساني جهاد مي کنند و چه کساني پايداري مي ورزند؟

سوره آل عمران آیه 166 : انچه در روز برخورد آن دو گروه به شما رسيد ، به اذن خدا بود ، تا، مؤمنان را بشناسد،

سوره بقره آیه 2 : …آن قبله اي را که رو به روي آن مي ايستادي
دگرگون نکرديم ، جز بدان سبب که بدانيم چه کسي از پيامبر پيروي مي کند و چه کسي به خلاف او بر مي خيزد …

سوره حدید آیه 25: ما پيامبرانمان را با دليلهاي روشن فرستاديم و با آنها کتاب و ترازو، رانيز نازل کرديم تا مردم به عدالت عمل کنند و آهن را که در آن نيرويي سخت و منافعي براي مردم است فرو فرستاديم ، تا خدا بداند چه کسي به ناديده ، او و پيامبرانش را ياري مي کند زيرا خدا توانا و پيروزمند است

آیه 140 سوره آل عمران ک : «اگر به شما (در جنگ احد) اسیبی رسید به دشمنان شما نیز در جنگ(بدر) شکست و اسیب سخت وارد اورد. همچنانکه انها مقاومت کردند شما نیز باید پایداری کنید، ما این (پیروزی و شکست) را میان مردم میگردانیم تا بدانیم انهایی که ایمان اورده اند چه کسانی هستند تا از شما مومنان انرا که در دین ثابت است گواه دیگران کند و (الله) ستمکاران را دوست ندارد.»

آیه 12 سوره کهف : «ما انها (اصحاب کهف) را از خواب برانگیختیم، تا بدانیم کدامیک از ان دو گروه حساب مدت درنگ در ان غار را بهتر نگهداشته اند.»

آیه 21 سوره سباء : «او (شیطان) را بر مردمان تسلطی نیست، مگر برای انکه ما بدانیم کیست که به اخرت مومن و چه کسی است که از ان شک دارد.»

بر اساس انچکه در بالا بیان شد الله یک نادان است و در انتظار می نشیند تا به حقیقت موعی پی ببرد.اما چیزی که مشخص است اینکه محمد شیاد انقدر غرق در الله سازی و پیامبر بازی بوده است که به مطالبی که پیش از ان می گفته هیچ توجهی نمیکرده و براحتی اب خوردن مطالب پیشین خود را نقض میکرد. باید به این محمد وشیاد و پیروان خردباخته اش گفت اللهی که بنا بر ادعای ایات قران بر هر انچکه در اسمان و زمین و است و انچکه در مغز انسان میگذرد اگاهی کامل دارد چطور است که بر مبنای سوره آل عمران آیه 42 نمیداند چه کسی جهاد میکند و چه کسی نمیکند؟چطور ممکن است اللهی که در تک تک سلولهای مغزی انسان وجود دارد و حتی بر اساس ادعای ایه 7 سوره مجادله که میگوید : هیچ رازی را سه کس با یکدیگر نگویند مگر اینکه (الله) چهارمین انها باشد، نداند که چه کسانی از ایمان اورندگان هستند برای پی بردن به ان حتما باید جنگ و خونریزی ای بین دو گروه ایجاد کند!!!!؟؟؟؟

ایا تمام انچکه در این نوشتار بیان شد نتیجه نخواهد داد که محمد شیاد همان الله است که لباس خدا به تن کرده است؟ و ایا هدف از دانستن و فهمیدن اینکه چه کسی ایمان اورده یا نه و یا چه کسی از خدا و پیامبر او پیروی میکند یا نه در حقیقت فهمیدن و دانستن خود او نیست؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s